Collection: Flavorful Fruits - Delicious Healthy Snacks
Our freeze-dried fruits come in single-serving bags you can take on the go. ReadyWise's Simple Kitchen fruits are gluten-free and vegan—so they're perfect for any diet or lifestyle. Freeze-drying preserves many of the vitamins and antioxidants found in fruit making it an effective way to get your nutrients and minerals. The ultimate delicious and nutritious healthy snack.
-
Organic Freeze-Dried Strawberries - 6 Pack
Regular price $41.79 USDRegular priceUnit price / per$41.79 USDSale price $41.79 USD -
Organic Freeze-Dried Apples - 6 Pack
Regular price $21.99 USDRegular priceUnit price / per$41.79 USDSale price $21.99 USDSale -
Freeze-Dried Strawberries & Bananas - 6 Pack
Regular price $26.89 USDRegular priceUnit price / per$29.89 USDSale price $26.89 USDSale -
Simple Kitchen Freeze-Dried Peaches - 6 Pack
Regular price $26.89 USDRegular priceUnit price / per$29.89 USDSale price $26.89 USDSale -
Simple Kitchen Freeze-Dried Mangoes - 6 Pack
Regular price $29.89 USDRegular priceUnit price / per$29.89 USDSale price $29.89 USD -
Freeze-Dried Sweet Apples - 6 Pack
Regular price $26.89 USDRegular priceUnit price / per$29.89 USDSale price $26.89 USDSale -
Freeze-Dried Blueberries & Yogurt - 6 Pack
Regular price $35.79 USDRegular priceUnit price / per$35.79 USDSale price $35.79 USD -
Freeze-Dried Strawberries & Yogurt - 6 Pack
Regular price $35.79 USDRegular priceUnit price / per$35.79 USDSale price $35.79 USD -
Freeze-Dried Strawberries - 6 Pack
Regular price $29.89 USDRegular priceUnit price / per$29.89 USDSale price $29.89 USD -
Simple Kitchen Freeze-Dried Bananas - 6 Pack
Regular price $29.89 USDRegular priceUnit price / per$29.89 USDSale price $29.89 USD -
Organic Freeze-Dried Pineapples - 6 Pack
Regular price $36.79 USDRegular priceUnit price / per$41.79 USDSale price $36.79 USDSale -
Organic Freeze-Dried Mangoes - 6 Pack
Regular price $34.99 USDRegular priceUnit price / per$41.79 USDSale price $34.99 USDSale -
Simple Kitchen Organic Fruit Variety Pack
Regular price $24.99 USDRegular priceUnit price / per$27.96 USDSale price $24.99 USDSale